Sektorkolejowy » VIII edycja Konferencji przejazdy kolejowo-drogowe

VIII edycja Konferencji przejazdy kolejowo-drogowe

pzez Damian

Fundacja ProKolej wspólnie z Centrum Logistyki, Transportu i Zakupów Akademii Leona Koźmińskiego zapraszają na ósmą edycję cyklicznego spotkania „Przejazdy Kolejowo-Drogowe 2022: Problemy i rozwiązania”, poświęconego budowie, modernizacji i  eksploatacji skrzyżowań dróg i kolei. Wydarzenie odbędzie się 12 września w auli uczelni przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie przeciwdziałanie zagrożeniom w  transporcie i nowe rozporządzenie ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic z drogami i ich usytuowanie. Temat jest bardzo aktualny, bo jak potwierdzają to informacje medialne, nie ma w naszym kraju praktycznie tygodnia bez groźnego i bardzo często tragicznego w skutkach zdarzenia na skrzyżowaniu kolejowo-drogowym.

Ponadto w programie znajdzie się zarówno komentarz odnoście nowych regulacji prawnych, jak również prezentacja innowacji technicznych i organizacyjnych mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na styku systemu kolejowego i drogowego. Na tę okoliczność przygotowywano szereg wystąpień ekspertów zarządcy infrastruktury kolejowej, administracji oraz użytkowników przejazdów.

Z zakresu tematycznego planowanego do prezentacji uczestnikom należy zwrócić szczególną uwagę na sprawę współczynników wypadkowości i skuteczne instrumenty poprawiające bezpieczeństwo na przejazdach. Ponadto poruszone zostaną takie tematy jak: innowacje w projektowaniu, budowie oraz zabezpieczeniu skrzyżowań dróg i kolei, efektywność i  czytelność oznakowania przejazdów z perspektywy użytkowników transportu, czy identyfikacja zagrożeń i zarządzanie sytuacjami kryzysowymi towarzyszącymi wypadkom.

W programie przewidziana jest także sesja z prezentacją rozwiązań i dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa systemu kolejowego. Podczas planowanej Konferencji nie zabraknie debaty ekspertów i specjalistów z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w transporcie. Nasze Wydawnictwo objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej szczegółów oraz dokładny program konferencji dostępny jest TUTAJ

Źródło: informacja prasowa ProKolej

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz