Sektorkolejowy » Trakcja z umową na przebudowę torowiska tramwajowego w Bydgoszczy

Trakcja z umową na przebudowę torowiska tramwajowego w Bydgoszczy

pzez Damian

We wtorek 20 lutego br. przedstawiciele Trakcji oraz Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) z Bydgoszczy podpisali kontrakt na wykonanie prac budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do zajezdni MZK”. Maksymalna wartość inwestycji może wynieść ponad 131 mln zł brutto (zadanie podstawowe + opcje).

Zakres prac w ramach tego przedsięwzięcia obejmuje zaprojektowanie, a następnie wykonanie przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Toruńskiej od al. Kaczyńskiego do ostatniego wjazdu do zajezdni bydgoskiego MZK. Zamówienie ZDMiKP składa się z:

  • zamówienia podstawowego, które obejmuje modernizację torowiska tramwajowego o długości ok. 1,425 km toru podwójnego (ok. 2,85 km toru pojedynczego)
  • zamówienia opcjonalnego tj. dwóch niezależnych odcinków: od ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej i od zajezdni MZK do pętli Stomil

Jak informuje spółka Trakcja, pełen zakres dokumentacji przewiduje torowisko o długości 8,805 km toru pojedynczego.

Oprócz torowiska tramwajowego wykonawca prac będzie odpowiedzialny za modernizację układu drogowego i nawierzchni, infrastruktury przystankowej, przejazdów, przejść, sieci trakcyjnej oraz systemów zasilania, oświetlenia i odwodnienia.

Dzięki inwestycji bydgoskiego ZDMiKP, mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się lepszym komfortem jazdy w tramwajach (z prędkością do 50 km/h), a infrastruktura zostanie wzbogacona o nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz wiaty.

Czas, jaki przewidziano na przygotowanie dokumentacji projektowej w ramach tego zadania to 10 miesięcy, a na wykonanie wszystkich prac budowlanych 22 miesiące (od momentu podpisania umowy).

Szczegółowe informacje o inwestycji można znaleźć:

O spółce Trakcja pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz