Sektorkolejowy » Stadler będzie miał nowego prezesa Markusa Bernsteinera

Stadler będzie miał nowego prezesa Markusa Bernsteinera

pzez Damian

Rada Dyrektorów powołała Markusa Bernsteinera na nowego Prezesa Zarządu Grupy ze skutkiem od 1 stycznia 2023 roku. Obecny CEO Peter Spuhler zostanie Przewodniczącym Rady Dyrektorów.

„Markus Bernsteiner ma wszystko, czego potrzeba, aby jako Prezes Zarządu Grupy poprowadzić Stadlera do sukcesu, nawet w czasach utrzymujących się dużych wyzwań. Posiada on wieloletnie, bogate doświadczenie zawodowe w produkcji pojazdów szynowych, a w ostatnich latach z powodzeniem zainicjował również proces transformacji w celu dalszej optymalizacji naszych wyników operacyjnych. Jestem przekonany, że umiejętności przywódcze Markusa Bernsteinera oraz szeroka wiedza na temat branży kolejowej stawiają nas w najlepszej możliwej pozycji, aby skutecznie uporać się z bardzo wysokim portfelem zamówień i dalej zwiększać rentowność firmy – mówi Peter Spuhler, prezes zarządu.

Markus Bernsteiner jest obecnie Zastępcą Dyrektora Generalnego Grupy Stadler, Wiceprezesem Wykonawczym Działu Szwajcaria oraz zarządza zakładami w Bussnang i St. Margrethen jako Dyrektor Generalny. W firmie Stadler pracuje od 1999 roku. Jako CEO początkowo był odpowiedzialny za zarządzanie zakładem w Bussnang, następnie zakładami w Altenrhein i St. Margrethen, a od 2018 r. tymczasowo kierował także zakładem w Berlinie. W 2014 roku był odpowiedzialny za utworzenie Działu Komponentów, w którym wszystkie wewnętrzne zakłady dostawców zostały z powodzeniem zintegrowane pod jednym kierownictwem. Przed rozpoczęciem kariery w firmie Stadler, Markus Bernsteiner pracował w firmach Bühler AG i Benninger AG.

„Dzięki nominacji Markusa Bernsteinera na stanowisko CEO Grupy, Peter Spuhler powróci do Zarządu, aby w pełni skoncentrować się na prowadzeniu procesu strategicznego, na projektach „Mergers & Acquisitions”, strategicznych udziałach lokalizacyjnych w spółkach joint venture, monitorowaniu i zatwierdzaniu procesu ofertowego, strategicznym rozwoju produktów, a przede wszystkim na zwiększeniu dbałości o klienta” – oświadczyła w swoim komunikacie firma Stadler.

Źródło: railmarket.com
Autor: Karel Novak
Fot. thunertagblatt.ch

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz