Sektorkolejowy » SBB poprawią usługi kolejowe przez tunel Gottharda od marca 2024 r.

SBB poprawią usługi kolejowe przez tunel Gottharda od marca 2024 r.

pzez Adrian

Szwajcarskie Koleje Federalne (SBB) wprowadzą dodatkowe weekendowe pociągi pasażerskie i nowy poranny pociąg podmiejski z Ticino, a także zwiększą przepustowość pociągów towarowych.

SBB ogłosiły znaczącą poprawę usług świadczonych przez tunel Gotthard Base Tunnel od marca 2024 r. Inicjatywa ta ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na transport pasażerski i towarowy między północą a południem Szwajcarii. Głównie w celu ułatwienia podróży osobom dojeżdżającym z Ticino do niemieckojęzycznej Szwajcarii oraz usprawnienia obsługi zwiększonego ruchu pociągów towarowych.

Od 2 marca 2024 r. liczba pociągów pasażerskich przejeżdżających przez tunel Gotthard Base Tunnel w weekendy wzrośnie z 31 do 38, zapewniając dodatkowe 4300 miejsc dla podróżujących do oraz z Ticino. Umożliwi to zaspokojenie sezonowych szczytów popytu i zapewni bardziej dostępną i wygodną podróż przez jeden z najważniejszych korytarzy kolejowych w Europie.

Transport towarowy otrzyma znaczący impuls dzięki możliwości przejazdu większej liczby pociągów towarowych przez tunel, co będzie ułatwione dzięki wykorzystaniu nieuszkodzonej północnej jednej trzeciej zachodniego tunelu. Ta strategiczna zmiana ma na celu optymalizację tras towarowych, co jest szczególnie ważne w miesiącach letnich, kiedy alternatywne trasy są zamknięte z powodu prac budowlanych.

Wielkanocni podróżni do Ticino i Włoch skorzystają ze specjalnych rozkładów jazdy, z 49 dodatkowymi pociągami i około 49 000 dodatkowymi miejscami od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Zwiększona przepustowość pasażerska jest wynikiem przekierowania ruchu towarowego na alternatywne trasy, umożliwiając większej liczbie pociągów pasażerskich przejazd przez malowniczy i szybki tunel Gotthard Base Tunnel.

Autor: Marketa Horpeniakova
Fot. sbb.ch

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz