Sektorkolejowy » Samochód zderzył się z pociągiem. Zginął kierowca, „mógł nie widzieć szlabanów”

Samochód zderzył się z pociągiem. Zginął kierowca, „mógł nie widzieć szlabanów”

pzez Damian

Tragiczny wypadek w miejscowości Błądzim, na pograniczu powiatów świeckiego i tucholskiego – na drodze wojewódzkiej nr 240. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Chojnice – Bydgoszcz Główna.

Samochodem podróżowała jedna osoba. Mimo akcji ratunkowej nie udało się uratować jej życia. – Do wypadku doszło około godz. 7.30 na przejeździe kolejowym z drogą 240 – relacjonuje bryg. Arkadiusz Kroll, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. – Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że informacje ze zgłoszenia się potwierdzają – doszło tam do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Zginął kierowca samochodu osobowego, nie mamy informacji o poszkodowanych podróżujących pociągiem. Na miejscu działało osiem zastępów.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora. – Kierowca samochodu osobowego, który zginął w wyniku uderzenia w pociąg mógł nie zauważyć opuszczonych rogatek i włączonych świateł ostrzegawczych – mówił naszemu reporterowi świadek zdarzenia. – Byłem drugi w kolejce przed szlabanami i widziałem z przeciwka, jak ten kierowca osobówką wjechał i się nie zatrzymał. Słońce było akurat wzdłuż osi, więc mógł nie zauważyć – wyjechał bez hamowania, prosto pod pociąg. Szlabany były opuszczone, światła działały.

Ruch pociągów na szlaku Wierzchucin-Serock został czasowo wstrzymany. Przewoźnik – Arriva RP wprowadza zastępczą komunikację autobusową. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o zmianach w komunikacji.

Mówi bryg. Arkadiusz Kroll, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi – radiopik.pl
Mówi świadek wypadku – radiopik.pl

Źródło: radiopik.pl
Fot. tuchola.naszemiasto.pl / Jakub Keller

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Marian 7 października 2022 - 23:00

A czy jechał tam pierwszy raz? Jeżeli znał trase to powinien zachować ostrożność?

Odpowiedz

Zostaw komentarz