Sektorkolejowy » Czechy: Ruch między Pragą a Kolinem jest wstrzymany, pod miejscowością Poříčany wykoleił się pociąg towarowy

Czechy: Ruch między Pragą a Kolinem jest wstrzymany, pod miejscowością Poříčany wykoleił się pociąg towarowy

pzez Adrian

W poniedziałek w godzinach wieczornych między miejscowościami Poříčany i Nymburk wykoleiła się lokomotywa oraz dwie cysterny z benzenem.

„Pociąg towarowy minął sygnalizację wskazującą sygnał ,,Stój” i uderzył w kozioł oporowy. Wykoleiła się lokomotywa i dwie cysterny. Ruch na korytarzu jest wstrzymany. Przepraszamy pasażerów. O perspektywie przywrócenia go do użytku będziemy informować na bieżąco”. – poinformował czeski zarządca infrastruktury.

Ruch pomiędzy Pragą a Kolinem może być wstrzymany do środy. Na miejscu zdarzenia pojawiły się również służby chemiczne czego powodem, według niektórych źródeł, był wyciek benzenu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia są badane przez Inspekcję Kolejową. 

„Szkody szacuje się na 4 mln koron, z czego 1,5 mln koron przypada na linię, a 2,5 mln koron na pociąg”- powiedział Martin Drápal, rzecznik Inspektoratu Kolejowego.

Na dziś rano zaplanowano rozpoczęcie procedury mającej na celu wypompowanie substancji znajdującej się w cysternach, z tego powodu trzeba ewakuować część mieszkańców Poříčan.

Opóźnione pociągi

Niektóre pociągi pośpieszne objeżdżają ten odcinek. Przewozy regionalne zostały zastąpione autobusami.

Dla pociągów jadących bezpośrednio przez objazd ČD liczy się z opóźnieniami od 30 do 90 minut.

Fot. Drážní inspekce

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz