Sektorkolejowy » Rozwiązania IT od Oltis

Rozwiązania IT od Oltis

pzez Damian

Wachlarz rozwiązań IT proponowany przez Oltis jest bardzo szeroki. Pozwala oferować usługi w całym procesie łańcucha logistycznego i pokrywać procesy produktami własnymi lub produktami partnerów.

Zarządca infrastruktury – jest to kompleksowe wsparcie dla zarządców infrastruktury przy korzystaniu z linii kolejowych w zakresie całego cyklu pociągu, włączanie z elektroniczną wymiana danych, TAF TSI.

Towarowy przewoźnik drogowy, kolejowy (TMS) – rozwiązanie dla małych i dużych przewoźników kolejowych. Wsparcie procesów planowania, wyliczanie cen, przez zarządzanie operacyjne śledzenie przebiegu przewozu aż po cenę realizowanych zleceń.

Spedycja samochodowa i kolejowa to zawansowane rozwiązanie dla firm zajmujących się spedycją kolejowa, samochodową lub transportem drobnicowym. System charakteryzuje się kompleksowością, elastycznością i dużym stopniem automatyzacji z możliwością wykonania integracji z klienckimi systemami.

Terminale kontenerowe (TOS) – rozwiązanie przeznaczone głównie dla terminali śródlądowych, które mogą również korzystać z funkcji planowania transportu. TOS pozwala na zarządzanie terminalem w sposób bezpieczny, efektywny. System wyposażony jest w wiele zautomatyzowanych funkcji, a jego elastyczność pozwala na łatwe wykonanie integracji systemowych w taki sposób, żeby terminal funkcjonował efektywnie.

Magazyny logistyczne (WMS) to kompleksowe rozwiązanie dla magazynów logistycznych i dystrybucyjnych. System ten charakteryzuje się dużym stopniem automatyzacji i optymalizacji, którego zastosowanie prowadzi do zwiększenia efektywności procesów magazynowych, lepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej, środków mechanicznych i zasobów ludzkich.

Technologie mobilne rozwiązania dla kierowców, maszynistów, operatorów, magazynierów i innych pracowników, którzy wprowadzają dane poza biurem. Aplikacje przeznaczone są dla terminali mobilnych, smartfonów oraz tabletów. Umożliwiają wprowadzanie w terenie w trybie online danych, które następnie są transmitowane do systemu informatycznego firmy.

Źródło: Oltis

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz