Sektorkolejowy » Promocyjne oferty w PKP Intercity

Promocyjne oferty w PKP Intercity

pzez Damian

W 2022 roku ponad 25 mln pasażerów PKP Intercity zakupiło bilet ze zniżką. Podróżni mogą skorzystać z oferty Promo, Taniej z Bliskimi, Multiprzejazd czy ulg ustawowych.

Bilety na Pendolino od 49 zł

Bilety na wszystkie kategorie pociągów PKP Intercity są podzielone według pięciu poziomów promocji w ramach ogólnodostępnej oferty Promo: Super Promo, Promo Plus, Promo 45 (bilety tańsze o 45% od ceny bazowej), Promo 30 (tańsze o 30%) i Promo 15 (tańsze o 15%). Dostępność poszczególnych biletów promocyjnych zależy od popularności danego pociągu, ponieważ oferta Promo bazuje na dynamicznym systemie zarządzania ceną. Oznacza to, że czasami wystarczy wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, by kupić dużo tańszy bilet. Warto pamiętać, że w ramach oferty Promo bilety w promocyjnych cenach są dostępne na różnych etapach sprzedaży – po jej uruchomieniu, na kilkanaście czy kilka dni przed odjazdem, jak i nawet w dniu podróży. Co ważne, pule biletów promocyjnych  mogą zmieniać się w trakcie trwania sprzedaży biletów.

Dzięki zróżnicowanym progom promocyjnym możliwe jest np. kupienie biletu na połączenie EIP obsługiwane pojazdem Pendolino na trasie Warszawa – Kraków czy Warszawa – Gdańsk nawet za 49 zł, a w pociągach kategorii TLK i IC już za 19 zł. W znalezieniu promocyjnych biletów pomaga wyszukiwarka Łowcy Promo dostępna tutaj

Małe grupy i rodziny podróżują taniej

Pasażerowie, którzy planują podróż w co najmniej 2 osoby i wybierają pociąg ekonomiczny TLK lub IC, mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co ważne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi. Warto pamiętać, że bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem. Dzięki Taniej z Bliskimi podróże koleją z rodziną lub grupą przyjaciół są tańsze.

Oferta jest bardzo popularna wśród podróżnych. Jej pierwsze pół roku funkcjonowania – od lipca do końca grudnia 2022 r. – przyniosło 1,7 mln sprzedanych biletów. Dzięki nim ponad 4,1 mln osób cieszyło się tańszymi podróżami.

Promocyjna oferta dostępna jest także na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Podróżując w grupie od 2 do 5 osób, wśród których jest dziecko, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego. W ramach oferty PKP Intercity przygotowanej dla rodzin, wszystkim członkom grupy przysługuje 30% zniżki od bazowej ceny biletu.

Fot/ PKP Intercity

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30-procentowy rabat podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Podróżując z dziećmi warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity za darmo w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej.

Zniżki dla seniorów i studentów

Bilet Seniora to stała oferta dla każdego, kto ukończył 60 lat. Zniżka 30% obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie. Aby potwierdzić uprawnienie do zniżki, wystarczy okazać konduktorowi dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty. Emeryci i renciści mają także prawo do dwóch przejazdów z ulgą ustawową 37% w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów w komunikacji krajowej.

Również studenci mają prawo do ulgi ustawowej, dzięki niej z ważną legitymacją studencką w pociągach PKP Intercity każdej relacji krajowej pojadą taniej aż o 51%. Ulgę studencką można dodatkowo połączyć z obowiązującymi promocjami.

Tańsze przejazdy w środku tygodnia

Osobom, które planują podróżować w środku tygodnia PKP Intercity poleca oferty Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Obowiązują one przez trzy doby – od północy we wtorek do godz. 24:00 w czwartek i umożliwiają dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł.

Źródło: PKP Intercity
Fot. główna: Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz