Sektorkolejowy » Prawie 886 mln zł na nowe tramwaje z KPO

Prawie 886 mln zł na nowe tramwaje z KPO

pzez Damian

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących transportu miejskiego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Kwota dofinansowana z UE na zakup taboru tramwajowego (Komponent E, Inwestycja: E1.2.1) to prawie 866 mln zł.

Dofinansowanie z KPO obejmie inwestycje związane z zakupem nowego taboru tramwajowego. Uprawnieni do składania wniosków w Centrum Unijnych Projektów Transportowych są organizatorzy oraz operatorzy publicznego transportu zbiorowego. Jeden w wnioskodawca może złożyć jeden wniosek o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego.

Środki z KPO przeznaczamy na inwestycje i reformy, które złagodzą społeczne i gospodarcze skutki kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. W tym naborze wspieramy miejski transport publiczny, by był nowoczesny, ekologiczny i aby mogło korzystać z niego jak najwięcej osób. Na wsparcie zakupu nowoczesnych tramwajów organizatorzy publicznego transportu zbiorowego otrzymają w sumie prawie 866 mln zł — powiedział wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak.


Wnioski o dofinansowanie zakupu nowego taboru tramwajowego będzie można składać w terminie od 3 czerwca 2024 r. do 31 lipca 2024 r.

Szczegóły, w tym regulamin i dokumentacja dotyczącą konkursu udostępniona została na stronie internetowej Centrum Unijnych Projektów Transportowych: https://www.cupt.gov.pl/konkursy/aktualnie-trwajace/.

Fot. JBCrew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz