Sektorkolejowy » Polsko-koreańskie porozumienie na rzecz rozwoju infrastruktury transportowej

Polsko-koreańskie porozumienie na rzecz rozwoju infrastruktury transportowej

pzez Damian

13 lipca 2023 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister gruntów, infrastruktury i transportu Republiki Korei Hee-Ryong Won podpisali porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej. Podpisanie dokumentu odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W uroczystości wzięli udział prezydenci: Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Republiki Korei Yoon Suk Yeol.

– Podpisane porozumienie pomiędzy Polską a Koreą Południową stanowi nie tylko ukoronowanie naszych wspólnych wysiłków, ale również otwiera drzwi do nowej ery rozwoju infrastruktury transportowej. Jestem przekonany, że wspólnie jesteśmy w stanie zbudować solidne więzi między naszymi narodami, zwiększając wzajemne zrozumienie, wymianę kulturową i długotrwałe relacje partnerskie – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Celem dokumentu jest stymulowanie efektywnego rozwoju niezbędnej infrastruktury transportowej w Polsce i innych regionach Europy Środkowo-Wschodniej, wzmocnienie współpracy w zakresie transportu, w tym transportu lotniczego, a także wsparcie harmonijnego rozwoju osi transportowych wschód-zachód oraz północ-południe, jako kluczowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: gov.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz