Sektorkolejowy » PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. inwestują w szkolenia pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. inwestują w szkolenia pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

pzez Adrian

PKP PLK działają na rzecz utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na kolei

W maju br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowały egzaminy okresowe dla kadry, która jest odpowiedzialna za szkolenie oraz sprawdzanie przygotowania pracowników działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Prawie dwustu pracowników PKP PLK (instruktorów oraz kontrolerów z branży eksploatacji, drogowej i automatyki) zdawało egzaminy okresowe. Planowane działania pracownicze to doskonalenie oraz sprawdzanie wiedzy osób szkolących lub nadzorujących wykonywanie obowiązków m.in.:

  • dyżurnych ruchu
  • automatyków kolejowych
  • nastawniczych
  • toromistrzów

Są to ludzie, którzy każdego dnia odpowiadają za bezpieczny przejazd kilku tysięcy pociągów.

„Bezpieczeństwo jest priorytetem w działaniach PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Konsekwentne utrzymywanie i podnoszenie poziomu przygotowania zawodowego pracowników przekłada się na odpowiedzialne i właściwe decyzje osób, które przygotowują przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych. To dbałość o bezpieczne podróże i sprawny transport. Zależy nam, aby każdy pracownik miał wiedzę i odpowiednie przygotowanie do spokojnego, rzeczowego i odpowiedzialnego wykonywania swoich obowiązków” – mówił Mirosław Skubiszyński, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Instruktorzy szkolą pracowników odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów, a kontrolerzy nadzorują właściwą pracę personelu. Odpowiedni poziom wyszkolenia, utrwalanie zdobytej wiedzy oraz rzetelne przygotowanie do codziennych obowiązków przekłada się na:

  • bezpieczeństwo w ruchu kolejowym
  • jakość świadczonych usług
  • komfort pracy

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz