Sektorkolejowy » Odnowiony peron i wyremontowana kładka w Ostrowcu Świętokrzyskim

Odnowiony peron i wyremontowana kładka w Ostrowcu Świętokrzyskim

pzez Damian

W Ostrowcu Świętokrzyskim podróżni korzystają z odnowionego peronu i wyremontowanej kładki. Łatwiej wsiadają do pociągów, którymi wygodniej i bezpieczniej dojechać można do Skarżyska-Kamiennej, Kielc i Krakowa. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Jeszcze w kwietniu PLK SA zakończą odbiory nowego peronu i ciągów komunikacyjnych na stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Już teraz pasażerowie mogą korzystać z efektów zrealizowanych prac. Duży zakres inwestycji objął budowę dłuższego i wyższego peronu, ułatwiającego wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Od ul. Kolejowej do peronu prowadzi nowy chodnik z podjazdem, który ułatwił dostęp do pociągu osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronie pojawiły się nowe wiaty, ławki i tablice informacji pasażerskiej. Nagłośnienie, ścieżki naprowadzające, oraz nawierzchnia o zróżnicowanej strukturze pomagają w poruszaniu się po stacji osobom niewidomym i słabo widzącym. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego dotrzeć do pociągu mogą również wyremontowaną kładką, która znajduje się nad torami. Wymieniono na niej nawierzchnię, schody i bariery zabezpieczające. Wszystko oświetlają nowe latarnie pracujące w energooszczędnej technologii LED.

Stacja w Ostrowcu Świętokrzyskim to ważny fragment linii kolejowej numer 25, którą PLK SA modernizują na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Jest to linia znaczenia państwowego, należąca do sieci kompleksowej TEN-T. Inwestycja obejmuje wymianę torów, sieci trakcyjnej i systemów sterowania ruchem kolejowym. Przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe, mosty i wiadukty, które zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Większy dostęp do kolei ułatwią nowe perony i ciągi komunikacyjne zaplanowane tak, by dostać się do pociągu mogli wszyscy podróżni. Na przebudowywanej trasie z efektów zrealizowanych prac korzystają już mieszkańcy m.in. Wąchocka, Starachowic i Kunowa, a pociągi poruszają się po wymienionych torach na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Obecnie największy zakres prac realizowany jest w kierunku Sandomierza. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom 2023 i 2024 roku. Mieszkańcy ziemi sandomierskiej będą mogli skorzystać z nowej oferty połączeń regionalnych.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz