Sektorkolejowy » Nowe udogodnienia w aplikacji PKP Intercity

Nowe udogodnienia w aplikacji PKP Intercity

pzez Damian

Od 21 listopada 2023 r. pasażerowie korzystający z aplikacji mobilnej PKP Intercity mogą zakupić za jej pośrednictwem bilety okresowe wraz z pobraniem do nich rezerwacji. Oferta dotyczy wybranych wariantów.

Wprowadzona blisko rok temu aplikacja mobilna PKP Intercity cieszy się bardzo dużą popularnością. Niedawno przewoźnik sprzedał dwumilionowy bilet za jej pośrednictwem. Niezmiennie trwa także jej rozbudowywanie o kolejne funkcje, by przynosiła optymalne rozwiązania dla pasażerów. Tym razem za jej pośrednictwem narodowy przewoźnik umożliwia zakup biletów okresowych. Dotyczy to m.in. biletów miesięcznych, kwartalnych, tygodniowych, w tym także opcji Promo Odcinkowego Miesięcznego. Bilety odcinkowe można zakupić poprzez system e-IC, teraz poprzez aplikację, a także za pośrednictwem kas i biletomatów. Bilety PKP Intercity są dostępne także w kasach innych przewoźników tj. POLREGIO sp. z o.o., Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o., Kolei Śląskich, Kolei Małopolskich oraz Arrivy RP. Z nowych możliwości aplikacji skorzystają także osoby, które są uprawnione do ulgowych usług transportowych (UUT) w wymiarze rocznym bądź kwartalnym.

Niezwykle cieszy nas stały rozwój aplikacji mobilnej, dzięki której zakup biletu na przejazd pociągiem PKP Intercity jest tak prosty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych pasażerów wprowadzamy udogodnienia, które w dłuższej perspektywie poprawiają nie tylko moment zakupu, ale przede wszystkim komfort podróżowania – mówi Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

Wprowadzone udogodnienie z pewnością zainteresuje także osoby decydujące się na wyjazdy typu city break poza godzinami szczytu, ale nie mających w pełni sprecyzowanych planów. Mowa oczywiście o ofertach Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Od teraz zakup na spontaniczną podróż można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej.

Obie oferty to bilety ważne od północy we wtorek do godziny 24:00 w czwartek, zarówno w 1 jak i 2 klasie. Oferta Multiprzejazd obejmuje nielimitowane podróże przy przejazdach pociągami TLK i IC. Z kolei Multiprzejazd MAX to nielimitowane przejazdy wszystkimi pociągami PKP Intercity. Dzięki tym ofertom w zamian za jeden bilet pasażer zyskuje dowolną liczbę przejazdów i znaczne oszczędności. Multiprzejazdy to przede wszystkim wygoda i komfort. Nie trzeba każdorazowo pamiętać o kupowaniu biletu na kolejne przejazdy pociągami. Wyjątek stanowi konieczność pobrania rezerwacji miejsca do siedzenia, zakup rezerwacji miejsca w strefie wygody lub dopłaty do pociągu EIP.

W aplikacji można nabyć bilety nie tylko na przejazdy krajowe, lecz także międzynarodowe. Płatności w aplikacji odbywają się za pomocą Apple Pay, Google Pay, kart płatniczych oraz systemu BLIK. Bilety na przejazd PKP Intercity można pobrać w formie pdf oraz dodać do kalendarza. Pomocnym narzędziem jest także wyszukiwanie celu podróży z funkcją metastacji. Ponadto podróżni korzystający z aplikacji PKP Intercity mają także możliwość graficznej rezerwacji miejsc, co pozwala wybrać im dokładne miejsce, w którym chcą spędzić swoją podróż.

Od teraz w aplikacji istnieje możliwość pobrania rezerwacji do biletów zakupionych w systemie e-IC 1.0. Trwają także prace nad tym udogodnieniem w nowej wersji systemu e- IC 2.0. uruchomionej w październiku tego roku.

Źródło: PKP Intercity
Fot. Dominika Szpakowska

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz