Sektorkolejowy » Rohlig SUUS Logistics otworzył oddział w Kazachstanie. Operator stawia na rozwój operacji logistycznych w Azji Centralnej

Rohlig SUUS Logistics otworzył oddział w Kazachstanie. Operator stawia na rozwój operacji logistycznych w Azji Centralnej

pzez Damian

Rohlig SUUS Logistics dostrzegł potencjał Kazachstanu jako hubu logistycznego między Europą a Azją, a w szczególności Chinami. Największy polski operator logistyczny otworzył oddział w Ałmaty i oferuje w nim m.in. spedycję lotniczą, drogową, kolejową, rozwiązania intermodalne, a także stawia na rozwój usług magazynowych. Celuje również w dystrybucję produktów na rynek lokalny oraz do państw sąsiadujących – Uzbekistanu, Turkmenistanu, Tadżykistanu czy Kirgistanu.

Jednym z fundamentów rozwoju Rohlig SUUS Logistics jest dywersyfikacja – pod względem oferowanych usług, branż klientów, ale także geograficzna. Operator prężnie rozwija się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W związku z tym – obserwując trendy biznesowe i potrzeby klientów – firma podjęła decyzję, że kolejnym rynkiem, na którym otworzy oddział, będzie Kazachstan.

– Sytuacja geopolityczna, a także położenie geograficzne sprawiły, że w ostatnim czasie Kazachstan zyskał na znaczeniu. Nasi klienci postrzegają go jako doskonały hub logistyczny pomiędzy Europą a Chinami, a także jako punkt wyjścia do dalszej ekspansji biznesowej oraz dystrybucji towarów na rynek lokalny i do krajów ościennych tłumaczyAndrzej Kozłowski, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics. Potwierdzają to dane. Do głównych partnerów gospodarczych Kazachstanu należą kraje azjatyckie, głównie Chiny, Europa oraz państwa WNP (w tym sąsiadujące, m.in. Uzbekistan czy Turkmenistan).

Poza trendem gospodarczym, niewątpliwy wpływ na inwestycję w Kazachstanie ma m.in. fakt, że obserwujemy w tym kraju szereg inwestycji w rozwój nowoczesnej infrastruktury, zarówno drogowej, jak i kolejowej. Dlaczego? Bezpośrednio przekłada się to na podnoszenie naszych możliwości operacyjnych w regionie, zwłaszcza w obszarze transportu intermodalnego, na rozwój którego kładziemy nacisk – mówi Andrzej Kozłowski. W oddziale SUUS oferuje klientom kompleksowe wsparcie logistyczne, m.in. połączenia tranzytowe przy wykorzystaniu spedycji drogowej, kolejowej, a także intermodalnej. Z kolei rozbudowana infrastruktura lotnicza, w tym lotnisko w Ałmaty, pozwala na organizację sprawnych i szybkich transportów drogą powietrzną z Kazachstanu do Europy, także do Polski. Operator zapewnia także dystrybucję towarów na rynek lokalny i do krajów ościennych oraz planuje rozwój usług magazynowych. W regionie SUUS stawia na wewnętrzne kompetencje, a także na współpracę w ramach globalnej sieci Röhlig oraz z lokalnymi partnerami biznesowymi.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz