Sektorkolejowy » Lokomotywa Północy

Lokomotywa Północy

pzez Adrian

Lokverkstad z Grupy Railcare otrzymało zlecenie na skandynawską adaptację pięciu lokomotyw Traxx dla firmy leasingowej Beacon Rail. Projekt wart jest około 12 milionów koron szwedzkich i zostanie zrealizowany w ciągu pierwszych dwóch kwartałów 2023 roku.

Railcare zainstaluje system bezpieczeństwa ATC2, dostosuje lokomotywy do warunków nordyckich i będzie zarządzać procesem zatwierdzenia przez Europejską Agencję Kolejową (ERA). Zatwierdzone lokomotywy zostaną następnie wydzierżawione przez Beacon Rail na potrzeby działalności transportowej Railcare.

„Podjęliśmy się realizacji wielu projektów dla Beacon Rail w 2022 roku i nawiązaliśmy z nimi dobre relacje. Na szczęście doprowadziło to do odnowienia zaufania” – mówi Patrik Söderholm, kierownik operacyjny w Railcare Lokverkstad, i kontynuuje: „Dzięki tym poprzednim projektom mamy teraz możliwość zorganizowania kompletnego rozwiązania dla Beacon Rail, co będzie miało istotne znaczenie dla naszych działań transportowych”.

Lokomotywy Traxx były używane w Europie. Aby jednak mogły niezawodnie jeździć w Szwecji i dobrze funkcjonować w warunkach skandynawskich, oprócz instalacji ATC2 konieczne jest wprowadzenie kilku modyfikacji. Pierwsza lokomotywa została już zmodyfikowana i wkrótce zostanie oddana do eksploatacji próbnej, która będzie podstawą do zatwierdzenia przez ERA. Pozostałe cztery lokomotywy będą następnie modyfikowane w sposób ciągły do lata.

Źródło: railmarket.com
Autor: Karel Novak
Fot. railcare.se

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz