Sektorkolejowy » Łódź: Tramwaje MPK wrócą na Warszawską. Co w planach inwestycji?

Łódź: Tramwaje MPK wrócą na Warszawską. Co w planach inwestycji?

pzez Damian

Nowe torowisko, szersze przystanki, przebudowa wewnętrznej drogi i krańcówki. Jeszcze w sierpniu podpisana zostanie umowa na wykonawcę dokumentacji przebudowy ul. Warszawskiej.

Ulica Warszawska przebudowana zostanie od ul. Łagiewnickiej do ul. Wycieczkowej. Powstanie nowe zielone torowisko, szersze przystanki oraz przebudowana zostanie krańcówka przy ul. Wycieczkowej. Zmieni się jej przestrzeń, przebudowana zostanie gruntowa nawierzchnia i zmieni się układ peronów, aby ułatwić przesiadki na autobus.

To nie wszystkie zmiany które zostały zaplanowane w koncepcji nowej trasy tramwajowej na ul. Warszawskiej. Mieszkańcy wielokrotnie podnosili dwa ważne argumenty. Przebudowa wewnętrznej jezdni ul. Warszawskiej od ronda Powstańców do wiaduktu oraz uregulowanie stanów prawnych działek. Wszystkie te kwestie zostały zaplanowane. Słupy sieci trakcyjnej nie będą stały na prywatnych posesjach, a wewnętrzna droga, którą mieszkańcy dojeżdżają do swoich domów, zostanie przebudowana i zyska utwardzoną nawierzchnię. Wokół niej pojawi się zieleń, parkingi czy stojaki na rowery zgodnie z sugestiami mieszkańców. Realizacja projektu może nastąpić w latach 2024-2027.

Źródło: lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz