Sektorkolejowy » Koleje Dolnośląskie: Już niedługo powrót pociągów do czeskiego Skalnego Miasta

Koleje Dolnośląskie: Już niedługo powrót pociągów do czeskiego Skalnego Miasta

pzez Damian

Weekendowe kursy pociągów na trasie Wrocław – Adršpach

Od 16 kwietnia 2022 roku Koleje Dolnośląskie przywracają pociągi do malowniczego tzw. czeskiego Skalnego Miasta. Pociągi przewoźnika będą jeździły na trasie Wrocław – Wałbrzych – Mieroszów – Adršpach tylko w weekendy – 2 razy dziennie rano oraz w godzinach popołudniowych. Podróż koleją ze stolicy Dolnego Śląska do Skalnego Miasta w Czechach zajmie około 1,5 godziny.

„Pociągi do czeskiego Trutnova i do Skalnego Miasta od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków, którzy doceniają możliwość wygodnego i bezpośredniego dojazdu do ciekawych atrakcji” – mówił Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Warto dodać, że Koleje Dolnośląskie zrezygnowały z pośrednich kursów wahadłowych do Wałbrzycha – tak jak w ubiegłym roku. Przewoźnik tłumaczy taką decyzję znikomym zainteresowaniem na te kursy.

Skalne Miasto jest położone w Górach Stołowych na terenie Czech niedaleko polskiej granicy. Jest to świetna jedna z największych atrakcji turystycznych w Sudetach. Koleje Dolnośląskie uruchomiły pierwsze kursy pociągów do Skalnego Miasta w 2018 roku. Sezonowe połączenie nie traci zainteresowania turystów.

Autor: Damian Malesza
Fot. wroclife.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz