Sektorkolejowy » Jak będzie wyglądała Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego? Trwają konsultacje społeczne

Jak będzie wyglądała Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego? Trwają konsultacje społeczne

pzez Damian

Budowa Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego to złożone przedsięwzięcie. Mieszkańcy gminy Polkowice mają wpływ na to, jak będzie wyglądała. Przygotowano dla nich specjalną ankietę, w której mogą wyrazić opinię dotyczącą przebiegu trasy.

„Ostatnio poproszono nas o wypełnienie ankiety przygotowanej przez firmę INFRA Centrum Doradztwa – wykonawcę projektu budowy kolei. Była ona skierowana do wszystkich samorządów, których dotyczy przedsięwzięcie, a tym samym była też bardzo ogólna. Postanowiliśmy precyzyjniej wskazać mieszkańcom naszej gminy, jakie szanse i zagrożenia dla naszego samorządu niosą za sobą poszczególne propozycje. Wyniki tej ankiety będą dla nas dodatkowym argumentem w dyskusji nad wyborem najlepszego wariantu” – powiedział Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Podkreślał również, że Budowa Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego to istotny moment dla samorządu, który będzie miał niezwykle duży wpływ na rozwój gminy.

„Kolej to przyszłość, rozwój i możliwości. Kolej to nasze okno na świat. Dlatego też gorąco zachęcam wszystkich państwa do wyrażenia swojego zdania na temat kolejowej przyszłości naszej gminy” – podkreślał Łukasz Puźniecki.

Mieszkańcy gminy Polkowice mogą wyciąć ankietę z 18 nr Gazety Polkowickiej (ankieta znajduje się na stronie nr 11) i po wypełnieniu dostarczyć ją do jednego z następujących punktów:

  • Kancelaria Urzędu Gminy Polkowice, ul. Rynek 1
  • Aquapark, ul. Młyńska 4
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, ul. Skalników 6b
  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Lipowa 1
  • Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, ul. Kominka 7

lub wypełnić ją elektronicznie TUTAJ.

Ankiety można dostarczać do 29 września 2022 r. do godz. 1530.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jan Bytnar – zdjęcie ilustracyjne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz