Sektorkolejowy » Inwestycje na dworcach w Głownie i Strykowie

Inwestycje na dworcach w Głownie i Strykowie

pzez Damian

Pasażerowie pociągów zyskają lepszy dostęp do pociągów w województwie łódzkim. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na stacjach w Głownie i Strykowie podróżni skorzystają z kładek oraz wind. W ramach tego przedsięwzięcia pojawią się również  wiaty rowerowe i nowe chodniki. Ponadto przed dworcami w Głownie i Strykowie zostaną zbudowane parkingów dla samochodów.

W Głownie i Strykowie wykonawca inwestycji przygotował już sprzęt oraz konieczne materiały. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., pomimo trwających prac budowlanych podróżni, będą mogli korzystać z dotychczasowych przejść do peronów. W Głownie chodnik wzdłuż torów połączy przejście w poziomie szyn przy peronach z przejazdem kolejowym w ciągu ul. Zabrzeźniańskiej. Trwają przygotowania do budowy podpór kładek.

Koszt przedsięwzięcia PKP PLK na trasie Łódź – Łowicz

Wszystkie działania w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pt. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” będą kosztowały ok. 50 mln zł netto. W ramach tego projektu przebudowany zostanie dworzec kolejowy w Zduńskiej Woli oraz powstanie nowy przystanek Pabianice Północ.

Nowy przystanek Pabianice Północ

Nowy przystanek kolejowy Pabianice Północ zostanie wyposażony w m.in.:

  • wiaty
  • ławki
  • czytelne tablice informacyjne
  • wydajne oświetlenie

Niedaleko przejazdu przy ul. Lutomierskiej znajdą się dwa jednokrawędziowe perony. Pasażerowie, których poruszanie się jest ograniczone, będą mogli skorzystać ze specjalnych pochylni. W ramach inwestycji PKP PLK powstanie również parking oraz wiata rowerowa. Zgodnie z planem prace budowlane mają rozpocząć się w III kwartale br.

Zmiany na stacji i dworcu w Zduńskiej Woli

W ramach przedsięwzięcia PKP PLK dworzec kolejowy w Zduńskiej Woli stanie się bardziej funkcjonalny. Na trasie do przejścia podziemnego pojawią się:

  • nowe jezdnie
  • nowe chodniki
  • zadaszenie

Planowano rozpoczęcie robót, ma nastąpić w maju 2022 r. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pt. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” będzie realizowana z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Prace budowlane mają zakończyć się w 2023 r.

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz