Sektorkolejowy » Hiszpania: Renfe Mercancías odebrał pierwsze sześć potężnych lokomotyw od Stadlera

Hiszpania: Renfe Mercancías odebrał pierwsze sześć potężnych lokomotyw od Stadlera

pzez Damian

Firma Renfe Mercancías odebrała sześć z 12 potężnych wielosystemowych lokomotyw elektrycznych EURO6000 przeznaczonych dla iberyjskiej sieci kolejowej. Lokomotywy są w całości produkowane przez Stadler Valencia w zakładzie w Albuixech. 

Stadler był w stanie dostarczyć te sześć jednostek przed terminem, a pozostałe sześć jednostek ma być dostarczone w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Nowe lokomotywy pozwolą Renfe Mercancías wzmocnić swoje zaangażowanie w zwiększanie produktywności wśród swoich głównych klientów, którzy należą do rynku stali i produktów różnych, i którzy zazwyczaj wykorzystują tunel Pajares do transportu swoich towarów.

Nowe lokomotywy elektryczne będą korzystać w 100% z energii odnawialnej, co oznacza, że nie będą produkować żadnych emisji do powietrza. Oprócz tego, że lokomotywy są przyjazne dla środowiska, charakteryzują się niskim poziomem hałasu wewnętrznego i zewnętrznego oraz brakiem wibracji. Lokomotywy mają zdolność trakcyjną 1.800 ton na 18.000 ramp. Będą trójnapięciowe (25 kV AC, 3 kV DC i 1,5 kV DC) i mają sześć wałów. 

Oczekuje się, że lokomotywy o większej nośności i większej niezawodności pomogą Renfe Mercancías zwiększyć swoją aktywność i udział w transporcie kolejowym. Zwiększenie aktywności Renfe Mercancías oznaczałoby również znaczne oszczędności kosztów wynikające z efektów zewnętrznych, ponieważ, jak uznaje Komisja Europejska, kolej jest tym rodzajem transportu towarowego, który powoduje najmniejszą emisję zanieczyszczeń.

Autor: Marketa Horpeniakova
Źródło: Railmarket.com
Fot: renfe.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz