Sektorkolejowy » Dworzec kolejowy w Gorzowie Wielkopolskim do przebudowy – jest przetarg

Dworzec kolejowy w Gorzowie Wielkopolskim do przebudowy – jest przetarg

pzez Adrian

Postępowanie przetargowe w sprawie przebudowy dworca w Gorzowie Wielkopolskim zostało uruchomione 12 listopada, a wykonawcy, którzy chcą zarówno zaprojektować, jak i przeprowadzić prace budowlane, mogą składać swoje oferty do 16 grudnia br. Wartość zamówienia szacowana jest na ponad 30 mln zł.

Gorzowski dworzec z początku lat 60. ub.w. zostanie przebudowany w formule projektuj i buduj. Jakkolwiek był już przebudowywany ponad 10 lat temu, jego cechy architektoniczne nawiązujące do pierwotnego wyglądu zostały zatracone. Po planowanej obecnie modernizacji mają powstać m.in. przeszklone wiaty, podobne do starych zadaszeń znajdujących się na peronach.

Obiekt przy ul. Dworcowej 1 będzie zintegrowany z placem i węzłem przesiadkowym, które planuje zbudować miasto.

Zamawiający jako jedyne kryterium wyboru wykonawcy podaje cenę. Czas realizacji prac to łącznie prawie dwa lata i trzy miesiące (116 tygodni), z czego w ciągu 40 tygodni ma powstać projekt. W czasie realizacji prac budowlanych do użytku podróżnych będzie dworzec tymczasowy.

Z planów spółki PKP opublikowanych na stronie internetowej wynika, że dworzec kolejowy w Gorzowie Wielkopolskim zostanie przebudowany do 2023 r. Biorąc pod uwagę, że przetarg został ogłoszony dopiero teraz, dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe przy zakładanym czasie realizacji. Potencjalne odwołania, które mogą pojawić się w trakcie trwania procedury wyboru wykonawcy, mogą jeszcze ten termin oddalić.

Autor: Agata Sumara
Fot. Materiały Urzędu Miasta w Gorzowie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz