Sektorkolejowy » Centralny Port Komunikacyjny: Przetarg na usługi rzeczoznawców majątkowych ogłoszony

Centralny Port Komunikacyjny: Przetarg na usługi rzeczoznawców majątkowych ogłoszony

pzez Adrian

Spółka CPK szuka rzeczoznawców

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetarg na usługi rzeczoznawców majątkowych w związku z rosnącym zainteresowaniem Programem Dobrowolnych Nabyć. W ramach postępowania przetargowego wyłonione zostaną 3 podmioty, które zajmą się całościową obsługą Programu Dobrowolnych Nabyć – jest to fragment gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, które są objęte rozporządzeniem obszarowym.

„Chcemy usprawnić proces przygotowywania operatów szacunkowych. Kluczowe jest zwiększenie tempa i liczby dokonywanych wycen, aby jak najszybciej przekazywać mieszkańcom informację o proponowanych kwotach. Ogłaszamy ten przetarg, aby w transparentny sposób nawiązać kontakt z rzeczoznawcami majątkowymi, gwarantującymi wysoką jakość prac”

– powiedział Grzegorz Puchała, kierownik Programu Dobrowolnych Nabyć w CPK

Zadania rzeczoznawców majątkowych

Wykonawcy usług zajmą się przygotowaniem operatów szacunkowych, które dotyczą transakcji sprzedaży lub zamiany oraz umów najmu i dzierżawy nieruchomości. Rzeczoznawcy, którzy zostaną wyłonieni w postępowaniu przetargowym, będą realizować zlecenia, których zakres obejmuje wykonanie opinii o wartości nieruchomości niestanowiących operatu szacunkowego.

Przedmiotem wycen będą nieruchomości różnej kategorii m.in.:

  • nieruchomości zabudowane
  • nieruchomości niezabudowane
  • lokale mieszkalne
  • lokalne niemieszkalne

Według szacunków liczba zleconych operatów w ramach tej puli to około 300, a opinii o wartości nieruchomości to około 240.

Udział w przetargu na usługi rzeczoznawców majątkowych

Spółka Centralny Port Komunikacyjny zamierza zorganizować spotkanie dla osób zainteresowanych przetargiem, na którym będzie można pozyskać szczegółowe informacje dotyczące postępowania. Spotkanie odbędzie się w formie online. Termin składania ofert w ramach przetargu CPK na usługi rzeczoznawców majątkowych mija 4 kwietnia.

Więcej informacji dotyczących wymagań, kwestii organizacyjnych oraz terminów można znaleźć w serwisie SmartPZP.

Autor: Damian Malesza
Fot. CPK, Foster_partners

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz