Sektorkolejowy » CBA w siedzibie Tramwajów Warszawskich. Chodzi o zakup tramwajów marki Hyundai

CBA w siedzibie Tramwajów Warszawskich. Chodzi o zakup tramwajów marki Hyundai

pzez Damian

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w spółce Tramwaje Warszawskie. Prowadzone czynności są związane z zakupem nowego taboru tramwajowego.

Kontrola w Tramwajach Warszawskich

29 czerwca 2022 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne pojawiło się w siedzibie spółki Tramwaje Warszawskie. Kontrola dotyczy postępowania przetargowego na dostawę 123 niskopodłogowych tramwajów do Warszawy (z opcją rozszerzenia o kolejne 90 wagonów). Przetarg wygrał południowokoreański Hyundai. Kontrakt o wartości 1,8 mld euro został podpisany w 2019 r. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Pierwsze pojazdy kursują już po Warszawie.

Tramwaje Warszawskie regularnie przekazują CBA wszystkie dokumenty związane z postępowaniem przetargowym. Śledztwo miało się rozpocząć już w 2019 r.

„29 czerwca Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w Tramwajach Warszawskich czynności w sprawie zakupu taboru tramwajowego. Spółka przekazuje CBA wszystkie dokumenty, o jakie poproszono. Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 r. prowadziło kontrolę przetargu na zakup nowych tramwajów. Nie poinformowano nas wówczas o jakichkolwiek zastrzeżeniach do przeprowadzonego postępowania przetargowego” – informował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Autor: DM
Fot. Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz