Sektorkolejowy » Bydgoszcz: Otwarcie mostu tramwajowego nad Brdą

Bydgoszcz: Otwarcie mostu tramwajowego nad Brdą

pzez Damian

Od poniedziałku 6 listopada zmienią się trasy przejazdów na niektórych liniach tramwajowych. Wykonawca robót, spółka Trakcja, udostępni dla ruchu nowy most tramwajowy na Brdzie.

Wraz z uruchomieniem ruchu tramwajowego przez most zmienią się trasy niektórych linii tramwajowych. I tak linie nr 7 i 8 zostaną czasowo skierowane do pętli Babia Wieś. Z kolei linia numer 6 (w obydwu kierunkach) tymczasowo kursować będzie przez most Kazimierza Wielkiego. Zmieni się również rozkład jazdy linii za T8, a na odcinku rondo Toruńskie – Toruńska/Kazimierza Wielkiego jeździć będzie komunikacja zastępcza za tramwaj. Przystanki przy ul. Toruńskiej/Filmowej i na rondzie Toruńskim zostaną wyłączone z obsługi pasażerskiej.

– Czasowo wyłączony z obsługi tramwajowej będzie odcinek ulicy Toruńskiej pomiędzy rondem Toruńskim i ulicą Kazimierza Wielkiego. Zamknięcie ruchu tramwajowego pozwoli wykonawcy rozwiesić sieć trakcyjną w kierunku ul. Perłowej, wykonać ostatnie prace w torowisku, a także ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni. Wykonanie powyższych robót pozwoli za około miesiąc, uruchomić docelowy ruch tramwajowy w kierunku Fordonu i na ul. Perłowej – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Źródło: bydgoszczinformuje.pl
Fot. ZDMiKP

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz