Sektorkolejowy » Brwinów: Hupac otwiera swój pierwszy w Polsce terminal intermodalny

Brwinów: Hupac otwiera swój pierwszy w Polsce terminal intermodalny

pzez Damian

7 września szwajcarski operator intermodalny Hupac otworzył terminal intermodalny w Brwinowie pod Warszawą, który wesprze efektywną i zrównoważoną wymianę towarów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Terminal powstał na działce o powierzchni prawie 14 hektarów i ma zdolność przeładunkową 180 000 jednostek intermodalnych rocznie w fazie II. Centrum logistyczne składa się z magazynu o powierzchni 42 000 m2, czterech torów o minimalnej długości 750 metrów i pomieszczeń administracyjnych.

Terminal intermodalny Hupac w Brwinowie – lokalizacja

Brwinów został wybrany na lokalizację terminalu z kilku powodów: dobre położenie w pobliżu Warszawy, doskonałe połączenie kolejowe ze specjalną bocznicą oraz bezpośredni dostęp do autostrady A2 bez konieczności przejazdu przez miejscowości.

Hupac – pierwszy terminal intermodalny w Polsce

Do tej pory Hupac nie posiadał własnych terminali w Polsce. Do przeładunku i dostarczania kontenerów do klientów szwajcarska firma korzystała z kilku istniejących terminali innych spółek: w Gądkach koło Poznania i Pruszkowie pod Warszawą (Metrans), Kątach Wrocławskich (Schavemaker) oraz w Sławkowie (Euroterminal). Te terminale mają regularne połączenia intermodalne z kluczowymi węzłami w Europie Zachodniej (Antwerpia, Rotterdam, Duisburg itp.).

Fot. Twiter @JakMajewski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz