Sektorkolejowy » Podaskie: Awaria sieci trakcyjnej. Są utrudnienia w ruchu pociągów

Podaskie: Awaria sieci trakcyjnej. Są utrudnienia w ruchu pociągów

pzez Damian

Z powodu awarii, sieci trakcyjnej na odcinku Baciuty-Łapy (woj. podlaskie), od wczesnego rana w poniedziałek występują utrudnienia w ruchu pociągów m.in. z Białegostoku do Warszawy. Utrudnienia mogą potrwać do południa.

„W związku z tą awarią zaszły zmiany w ruchu pociągów, zalecono przewoźnikom wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej” – powiedział PAP Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK. Pociągi PKP Intercity będą ruszały z Białegostoku z lokomotywą spalinową i dopiero w Łapach będzie ona zmieniana na elektryczną.

Opóźnienia od pół do półtorej godziny

Spółka PKP Intercity w komunikacie na swojej stronie internetowej podała, że przewidywane opóźnienia pociągów sięgają od 30 do 90 minut.

„Na odcinku Małkinia – Warszawa Wileńska/Warszawa Wschodnia uzgodniono wzajemne honorowanie biletów spółki PKP Intercity i Kolei Mazowieckich. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty głosowe” – podała spółka.

Utrudnienia mogą potrwać do południa

Łotowski zwrócił uwagę, że – w związku z awarią – kursy mogą być opóźnione już na starcie. PKP PLK szacuje, że takie utrudnienia mogą potrwać do południa.

Zmiany w komunikacji na linii Białystok-Warszawa po uszkodzeniu sieci trakcyjnej

Na linii kolejowej Białystok – Warszawa obowiązuje zmieniona organizacja ruchu pociągów. Przyczyną zmian jest awaria sieci trakcyjnej na stacji Baciuty, do której doszło w poniedziałek przed godziną 5:00. Na miejscu pracują służby PLK S.A., w tym specjalny pociąg sieciowy. Czas naprawy szacowany jest do godzin popołudniowych.

Przewoźnicy PKP Intercity i POLREGIO wprowadzili wzajemne honorowanie biletów na odcinku Czyżew – Białystok – Suwałki, co oznacza, że pociągi dalekobieżne zatrzymają się na wszystkich przystankach. Składy dalekobieżne między stacjami Białystok i Łapy prowadzone są przy pomocy lokomotyw spalinowych. Przewoźnikowi Polregio zalecono wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

Fot. PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz