Sektorkolejowy » Zmiany w zarządzie PKP Intercity

Zmiany w zarządzie PKP Intercity

pzez Damian

Janusz Malinowski, zgodnie z informacją przekazaną przez Polskie Radio 24, ma dzisiaj zostać wybrany na nowego prezesa spółki PKP Intercity. Z funkcji prezesa zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zrezygnował wczoraj, a teraz oczekuje się, że rada nadzorcza PKP Intercity formalnie potwierdzi jego nominację.

Malinowski już wcześniej pełnił funkcję prezesa PKP Intercity w latach 2011-2014, podczas jego kadencji wdrażano inwestycje taborowe PKP o wartości ponad 5,5 mld zł., m.in. wprowadzono do eksploatacji pociągi Pendolino. Funkcja wiceprezes zarządu została powierzona Dagmarze Zawadzkiej, specjalizującej się w obszarze finansów branży transportowej i paliwowej. Marcin Karasiński i Adam Wawrzyniak zostali członkami zarządu.

Na stanowisku prezesa PKP Intercity zastąpi Marka Chraniuka, który pełnił tę funkcję od 2016 roku.

Janusz Malinowski pełnił funkcję członka zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej od lipca 2015 roku, przejmując stery spółki w czerwcu 2017 roku. Jego wykształcenie obejmuje ukończenie Politechniki Radomskiej na kierunku transportu oraz Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzania w transporcie kolejowym. Z sektorem kolejowym jest związany od 30 lat.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz