Sektorkolejowy » Warszawskie sieci tramwajowe wzorem dla Koreańczyków

Warszawskie sieci tramwajowe wzorem dla Koreańczyków

pzez Damian

Warszawskie tramwaje zaciekawiły przedstawicieli Korea Transport Institute oraz SunKoo Engineering, którzy przybyli do siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, aby porozmawiać m.in. na temat sieci tramwajowej biegnącej w pasach drogowych oraz doświadczeń z dzielenia pasu drogowego pomiędzy pojazdy szynowe i kołowe.

Korea nie ma doświadczeń z tramwajami, ale ze względu na ich efektywność i stosunkowo niski koszt rozpoczyna rządowy projekt promowania tego środka transportu. Zainteresowanie gości wzbudziły m.in. przepisy dotyczące inwestycji tramwajowych, system sygnalizacji ruchu, dający priorytet pojazdom szynowym przed autobusami, systemy antykolizyjne i krajowe oraz lokalne wytyczne przy konstruowaniu nowych linii.

Omówiono także największe wyzwania, z jakimi się mierzy Warszawa przy budowie nowych trakcji, koszt inwestycji w zależności od uzbrojenia terenu pod inwestycją, a także wysokość zwrotu z biletów i nakłady na transport publiczny w stolicy.

Koreańskich gości z założeniami Warszawskiego Transportu Publicznego zapoznał Michał Piwowarski, Starszy specjalista ds. transportu publicznego z Działu Organizacji Przewozów w ZTM. O nowych inwestycjach, jakimi są tramwaj do Wilanowa i tramwaj na Kasprzaka opowiedzieli Grzegorz Madrjas z Tramwajów Warszawskich oraz Maciej Florczak z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta st. Warszawy.

Źródło: ZTM w Warszawie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz