Sektorkolejowy » Tunel pod Łodzią – wizualizacje

Tunel pod Łodzią – wizualizacje

pzez Damian

Ta inwestycja zmieni sposób, w jaki na co dzień podróżują łodzianie. W Łodzi powstaje tunel średnicowy, a na jego trasie trzy przystanki, które pozwolą mieszkańcom szybko przejechać pod ziemią z jednego końca miasta na drugi.

Stacja Łódź Koziny

Z Widzewa w kilka minut na Teofilów? Wkrótce będzie to możliwe. Pod Łodzią pobiegnie kolejowy tunel średnicowy, który połączy wschód z zachodem kraju. Inwestycja przysłuży się też łodzianom.

Prace trwają w kilku miejscach Łodzi – m.in. na Kozinach, przy budowie jednego z trzech przystanków na trasie tunelu. Trzykondygnacyjny obiekt u zbiegu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy pomieści perony, lokale usługowe i pomieszczenia techniczne. Budynek powstanie na bazie komory, w której rozpoczynały i kończyły pracę maszyny drążące poszczególne odcinki podziemnej trasy. W tym miejscu tunel rozgałęzi się na cztery odnogi – dwie biegnące w stronę stacji Łódź Kaliska i dwie w kierunku stacji Łódź Żabieniec.

Przystanek Koziny zostanie zintegrowany z komunikacją miejską. Pasażerowie będą mogli przesiąść się z autobusu lub tramwaju do pociągów, którymi szybko dotrą nie tylko na drugi koniec Łodzi, ale i do najdalszych zakątków kraju.

Przystanek Łódź Polesie

Przystanek Łódź Polesie powstaje tuż obok Manufaktury, u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego. Ten olbrzymi, podziemny obiekt będzie miał trzy kondygnacje – perony znajdą się na samym dole, ok. 24 metry poniżej powierzchni gruntu. Wyżej będą pomieszczenia techniczne i lokale usługowe. 

Pasażerowie wsiadający na przystanku będą mogli pojechać na wschód – w stronę stacji Łódź Fabryczna i na zachód – w kierunku Łodzi Kaliskiej i Żabieńca. Nowa stacja kolejowa będzie zintegrowana z komunikacją miejską. Przystanek Łódź Polesie z Manufakturą połączy specjalny łącznik, który zostanie wybudowany przez centrum handlowe.

Źródło: lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz