Sektorkolejowy » Tańsze bilety Interrail – Black Friday z PKP Intercity

Tańsze bilety Interrail – Black Friday z PKP Intercity

pzez Damian

16 listopada 2023 r. ruszyła promocja, dzięki której można kupić bilety z 25% zniżką na międzynarodowe przejazdy w ramach oferty Interrail. Promocja obejmuje wybrane bilety Interrail Global Pass i obowiązuje do 28 listopada br.

Oferta Interrail to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie swobodę podróżowania. Zarówno jeśli chodzi o terminy podróży, ale także o destynacje. Bilet otwiera możliwość nielimitowanych podróży po takich krajach jak: Austria, Belgia, Luksemburg, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna, Bułgaria, Monako, Chorwacja, Portugalia, Czarnogóra, Rumunia, Czechy, Serbia, Dania, Słowacja, Finlandia, Słowenia, Francja, Szwecja, Grecja, Szwajcaria, Hiszpania, Turcja, Holandia, Węgry, Niemcy, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania, Irlandia, Litwa, Estonia, Łotwa. Z biletem Interrail można także łatwo przemieszczać się promami m.in. pomiędzy Włochami a Grecją i jej wyspami. Rejsy dla posiadaczy biletu Interrail są darmowe lub otrzymują oni atrakcyjne zniżki.

Oferta Interrail to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy wybierają dalekie, międzynarodowe podróże. Cieszymy się, że dzięki globalnej inicjatywie również polscy pasażerowie zyskają atrakcyjną promocję na takie przejazdy – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

W okresie między 16 a 28 listopada br. miłośnicy międzynarodowych podróży pociągami mają szansę zakupić bilety na podróże jeszcze taniej ze specjalną zniżką 25%. Obowiązywać będzie ona na bilety Interrail Global Pass w wybranych wariantach. Są to np. bilety typu flexi, co oznacza, że pasażer ma możliwość wyboru dni, w których będzie odbywać przejazdy w ramach określonego terminu ważności. W tym wariancie promocja obejmuje bilety na 10 i 15 wybranych dni w ciągu 2 miesięcy. 25% zniżki zyskają także ci pasażerowie, którzy zdecydują  się na bilety typu continuous. To oznacza, że nie potrzeba ograniczać się do przejazdów w określonych dniach. To bilet na nielimitowane podróże w określonym czasie. Promocja obejmuje w tym wariancie bilety na 15 i 22 dni następujące po sobie (continuous) oraz pełne 1, 2 i 3 miesiące (continuous). Zniżka obowiązuje w 1 i 2 klasie. Pierwszy możliwy termin podróży w ramach promocji to 28 listopada br. Ostatnim możliwym dniem aktywacji będzie zaś 1 czerwca 2024 roku. Z kolei ostatni możliwy dzień podróży zależny jest od ważności danego biletu.

Warto pamiętać, że decydując się na bilet Interrail wybranym grupom przysługują zniżki, tj. młodzieży, seniorom czy rodzicom z dziećmi. W Polsce te bilety w ofercie regularnej można nabyć poprzez stronę internetową przewoźnika oraz w kasach PKP Intercity na 11 miesięcy przed pierwszym dniem jego ważności. Rezerwacja miejsc do siedzenia na połączenia krajowe w Polsce może zostać dokonana na 30 dni, a na połączenia międzynarodowe z i do Polski maksymalnie na 60 dni przed odjazdem pociągu.

Bilety nabywane przez stronę internetową dostępne są w formie mobilnej. Po dokonaniu zakupu na adres mailowy wysłany zostanie kod biletu mobilnego wraz z instrukcją jego aktywacji w aplikacji Rail Planner App. Kod dostępny będzie również na indywidualnym koncie w e-IC.

Źródło: PKP Intercity
Fot. JBCrew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz