Sektorkolejowy » Śląsk: Wiadukt nad linią Warszawa–Katowice otwarty

Śląsk: Wiadukt nad linią Warszawa–Katowice otwarty

pzez Damian

Wiadukt drogowy w Myszkowie nad linią kolejową nr 1 Warszawa Zachodnia – Katowice został otwarty. Obiekt usprawnił komunikację na ruchliwej drodze łączącej miejscowości Żarki i Koziegłowy. Wartość zadania zrealizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach to 19 mln zł netto przy wsparciu funduszy unijnych POIiŚ.

Kierowcy, rowerzyści i piesi korzystają już z wiaduktu drogowego, który powstał w Myszkowie Nowej Wsi nad odcinkiem linii kolejowej nr 1 Częstochowa – Zawiercie. Obiekt ma ponad 18 m długości i ok. 14 m szerokości. Zastąpił dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w poziomie szyn przy ul. Koziegłowskiej. Na wiadukcie są też chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonawca przebudował również odcinek drogi wojewódzkiej łączącej Żarki i Koziegłowy (nr 789).

Efektem zadania jest wzrost bezpieczeństwa podróży koleją i sprawniejsza komunikacja w powiecie myszkowskim. Nowe rozwiązanie usprawnia komunikację drogową i skraca czas przejazdu na drugą stronę torów – bez konieczności oczekiwania na przejeździe kolejowo–drogowym.

Zadanie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” zrealizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach i firmą Nowak Mosty Sp. z o.o. Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł netto, w tym udział PLK to 4,8 mln zł netto. Projekt jest dofinansowany z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz