Sektorkolejowy » Rozbiórka banana! Szyny i rozjazdy u zbiegu ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina ułożone

Rozbiórka banana! Szyny i rozjazdy u zbiegu ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina ułożone

pzez Adrian

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 24 na 25 marca, prace przeniosą się na drugą część skrzyżowania, a kierowcy pojadą prosto po Belwederskiej. Zniknie objazd w kształcie banana. Zmieni się dojazd do Sułkowickiej.

Budowniczowie tramwaju oddadzą kierowcom część skrzyżowania Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina, na której dotychczas pracowali i przeniosą się na drugą stronę. Istniejący tu do tej pory bypass – tzw. banan – zostanie zlikwidowany. Ruch, od domu studenckiego „Hera” do Sułkowickiej, będzie po drugiej nitce Belwederskiej.

Rozbiórka banana, ale na skrzyżowaniu bez zmian

Relacje na skrzyżowaniu pozostaną bez zmian. Na Belwederskiej od Wilanowa do centrum jest jeden pas – do jazdy prosto i w prawo w Gagarina. Z przeciwnej strony można jechać oddzielnymi pasami prosto i w lewo w Gagarina. Wyjazd z tej ostatniej na Belwederską odbywa się w obie strony. A Spacerową nadal będzie można jechać prosto w jednym kierunku, to jest w dół.

Inaczej na Sułkowickiej

Ulica Sułkowicka zostanie zamknięta od strony Gagarina. Dojazd do niej będzie możliwy od strony Belwederskiej, dla jadących od strony Wilanowa. Nadal obowiązywać tu będzie ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się. Na wyjeździe z ulicy stanie nakaz skrętu w prawo – w stronę centrum. Dojazd do ulicy Nabielaka nie zmieni się. Będzie możliwy Sielecką, Chełmską lub Nowotarską i Stępińską do południowej jezdni Gagarina. Zmiany nie będą miały wpływu na trasy linii autobusowych.

Kiedy otwarcie tramwaju?

Wykonawca tramwaju do Wilanowa – firma Budimex – dokłada wszelkich starań, by w ostatnich dniach kwietnia tramwaj techniczny pojechał po ulicy Gagarina. W pierwszych dniach września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, pasażerowie dojadą tramwajami do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego – tak deklaruje wykonawca.

Źródło: Tramwaje Warszawskie 

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz