Sektorkolejowy » Nietrzeźwy kierowca VW Polo utknął na przejeździe kolejowo-drogowym

Nietrzeźwy kierowca VW Polo utknął na przejeździe kolejowo-drogowym

pzez Damian

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji w Kutnie ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który na przejeździe kolejowo-drogowym utknął samochodem osobowym na torowisku. Badanie alkomatem wykazało 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych 54-latka wykazało, iż  ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgierzanin odpowie teraz przed sądem.

W piątek, 3 listopada br. dyżurny Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie otrzymał informację, że na torach czynnych znajduje się samochód osobowy, który tarasuje ruch i nie może zjechać z przejazdu kolejowo-drogowego kat. D na szlaku Ostrowy – Kaliska Kujawskie. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK i Policji.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze zastali samochód osobowy marki Volkswagen Polo stojący na torowisku. Kierowca prawdopodobnie zjechał z płyt przejazdowych na torowisko i w efekcie utknął na torach. Podczas podjętych czynności okazało się, ze kierujący 54-letni mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Policyjne badanie wykazało 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierującego pojazdem mieszkańca Zgierza stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz mogło doprowadzić do tragedii w ruchu kolejowym. Samochód został usunięty z torowiska. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutynie. Incydentalne zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na blisko 15 minut.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz