Sektorkolejowy » Łódzkie: w Głownie i Strykowie wygodniejszy i bezpieczniejszy dostęp do kolei

Łódzkie: w Głownie i Strykowie wygodniejszy i bezpieczniejszy dostęp do kolei

pzez Damian

Podróżni na stacjach w Głownie i Strykowie dzięki kładkom i windom łatwiej będą korzystać z kolei. Zwiększy się dostępność do pociągów w kierunku Łodzi i Łowicza. Gotowe są konstrukcje kładek, schody i szyby windowe. Inwestycję za 18 mln zł, ułatwiającą dostęp do kolei, realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków RPO woj. łódzkiego.

Pasażerowie w Głownie i Strykowie na linii Łódź – Łowicz, w połowie roku będą mogli nowymi kładkami przejść do pociągów. Przygotowane zostały już konstrukcje obiektów. Wybudowano schody oraz szyby windowe. W następnym etapie na kładkach ułożona zostanie nawierzchnia antypoślizgowa i montowane będą windy.

Kładki na stacjach w Głownie i Strykowie zwiększą dostępność do pociągów kursujących między Łodzią i Łowiczem. Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, podróżnym z ciężkim bagażem, opiekunom z dziećmi w wózkach lepszy dostęp do pociągów zapewnią windy. Będzie dogodne połączenie stacji z miastem.

Prace w Głownie i Strykowie są realizowane w ramach projektu o wartości ok. 50 mln zł netto „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego”. Zadanie jest współfinansowane w 85 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt obejmuje również budowę nowego przystanku Pabianice Północ i przebudowę dworca Zduńska Wola wraz z przyległym Placem Żelaznym.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz