Sektorkolejowy » LDB (spółka holdingowa Grupy Bahnoperator) odrzuca oskarżenia o upadłość

LDB (spółka holdingowa Grupy Bahnoperator) odrzuca oskarżenia o upadłość

pzez Damian

Lienzer Dolomiten Beteiligungsgesellschaft (LDB), spółka holdingowa Bahnoperator Group, dementuje informacje o upadłości twierdząc, że nigdy nie złożyła takiego wniosku. „Wspomniane długi są fałszywe. Wszelkie zobowiązania mogą być spłacone w dowolnym momencie. Dotyczy to również spółek zależnych” – twierdzi firma.

W poniedziałek 3 lipca Alpejskie Stowarzyszenie Wierzycieli (AKV) poinformowało, że LDB złożyło wniosek o upadłość ze zobowiązaniami sięgającymi 4,5 mln euro. Głównym powodem rzekomo fałszywego złożenia wniosku o upadłość, jak określiło AKV, była „masowo spadająca sytuacja zamówień w ruchu towarowym Chiny-Europa”. LDB wyjaśnił, że nie był świadomy złożenia wniosku, który został skonstruowany przy użyciu „danych liczbowych firmy, które nie odpowiadają faktom, co można zweryfikować.”

LDB dodał, że wniosek został złożony za plecami większościowych udziałowców „…i bez udziału firmy doradztwa podatkowego”. Kontrowersyjne posunięcie przypisują „byłemu mniejszościowemu udziałowcowi spółki”, przeciwko któremu wystąpią na drogę sądową.

Lienzer Dolomiten Beteiligungsgesellschaft LDB posiada większościowy pakiet udziałów w Bahnoperator Austria (95%), który wynajmuje i dzierżawi tabor kolejowy TE Bahnoperator. Posiada również 100% udziałów w Bahnoperator Polska, która posiada licencję na usługi kolejowego transportu towarowego, a także DNS Systems, która dostarcza oprogramowanie wykorzystywane przez grupę do organizowania usług kolejowego transportu towarowego. LDB posiada również 95% udziałów w Nöckler Aviation Capital, firmie leasingującej samoloty.

Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz