Sektorkolejowy » Funkcjonariusze SOK przyczynili się do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków

Funkcjonariusze SOK przyczynili się do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków

pzez Damian

3 lutego 2023 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków, zatrzymując cztery osoby – handlarzy oraz kuriera i zabezpieczyli 127 kilogramów narkotyków o wartości blisko 6 mln złotych. W działania policyjne zostali zaangażowani również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, kiedy to 23 stycznia br. wspólnie z Policją w rejonie dworca kolejowego w Kostrzynie nad Odrą ujęli pierwszego podejrzanego. Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą spakował do podróżnej walizki.

Należy wspomnieć, że już dwa tygodnie wcześniej, bo 23 stycznia doszło do ujęcia pierwszego podejrzanego. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą realizując ustawowe zdania w rejonie stacji Kostrzyn, otrzymali informację od policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP Poznań, że na terenie holu dworca, przebywa kurier z narkotykami. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny podejrzanego o przemycanie narkotyków. Podczas legitymowania przez patrol SOK mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i agresywnie, dlatego też został wyprowadzony z dworca na peron nr 1. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy przystąpili do przeszukania bagażu mężczyzny. Mundurowi w torbie podróżnej odnaleźli narkotyki. Łącznie zabezpieczono blisko 6 kg marihuany.

Dalsze czynności prowadził Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zatrzymał jeszcze trzy osoby, związane z obrotem narkotykami. Łącznie funkcjonariusze Policji zabezpieczyli 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – m.in. posiadania, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech osób tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a czwarta została oddana pod dozór Policji.

Film: KMP w Poznaniu

Źródło: SOK
Fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz