Sektorkolejowy » Dolny Śląsk: Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach

Dolny Śląsk: Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach

pzez Damian

Wyższy poziom bezpieczeństwa na styku ruchu kolejowego i drogowego w województwie dolnośląskim na 13 przejazdach zapewnią nowe urządzenia przejazdowe. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na łączną kwotę blisko 17 mln zł netto w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych – etap III”. Wykonanie prac planowane jest do kwietnia 2025 r.

Zgodnie z podpisanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowami 4 przejazdy: w Dąbrowie i Gręboszycach (powiat oleśnicki), Piekarach (powiat oławski) i Smardzowie (powiat wrocławski) poza sygnalizacją świetlną i dźwiękową, zabezpieczone będą dodatkowo w półrogatki. Na 13 przejazdach na odcinkach: Wrocław Zachodni- Wrocław Gądów (linia kolejowa nr 751), Głogów – Żukowice(linia kolejowa nr 14), Ścinawa-Chełmek Wołowski (linia kolejowa nr 273), Długołęka – Solniki Wielkie (linia kolejowa nr 143), Opole Groszowice-Wrocław Brochów (linia kolejowa nr 277), Oleśnica -Chojnice (linia kolejowa nr 281) urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (SSP) będą wymienione na nowe. Sygnalizatory świetlne i dźwiękowe oraz pozostałe elementy systemu zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa. Na przejazdach zostanie również wymienione oświetlenie na nowoczesne – energooszczędne. Prace będą prowadzone bez wpływu na rozkładowy ruch pociągów.

Finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) projekt „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach – etap III” usprawni prowadzenie ruchu kolejowego w regionie.

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie działają na rzecz bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku m.in. poprzez zrealizowane już inwestycje na przejazdach kolejowo-drogowych na odcinku Wrocław – Sobótka – Świdnica (linia kolejowa nr 285). Ponadto w ramach KPO planowane jest podpisanie kolejnych umów na projekt pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych – etap II”, które swym zakresem obejmą modernizację 17 kolejnych przejazdów na terenie województwa dolnośląskiego.

Źródło: PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz