Sektorkolejowy » Czechy: zderzenie dwóch pociągów towarowych. Maszynista wyskoczył

Czechy: zderzenie dwóch pociągów towarowych. Maszynista wyskoczył

pzez Damian

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w miejscowości Česká Třebová w Czechach tuż przed godziną 6 rano w niedzielę (3.12.2023 r.). Maszynista jednego z pociągów został lekko ranny w wypadku. Szkody szacuje się na 150 milionów koron (26,7 mln zł).

– Pociąg towarowy Pn 54812 nie zatrzymał się na znaku stopu i zderzył się z jadącym przed nim pociągiem towarowym Nex 62102. W wyniku zderzenia wykoleiła się lokomotywa i łącznie 19 wagonów – powiedział Martin Drápal, rzecznik prasowy Inspekcji Kolejowej.

Według strony internetowej zdopravy.cz, 30-letni maszynista pociągu towarowego IDS Cargo nie zatrzymał się na znaku stopu, udało mu się wyskoczyć z lokomotywy przed zderzeniem. Mężczyzna został ranny i przewieziony do szpitala przez ratowników medycznych. 39-letni maszynista drugiego pociągu nie odniósł obrażeń.

– W pociągu Pn 54812 było 15 wagonów, dwa wagony w pociągu Nex 62102 i dwa wagony na planie stojącym na bocznicy. – To było jak domino – powiedział o zderzeniu Generalny Inspektor Inspekcji Kolejowej Jan Kučera.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz