Sektorkolejowy » Agresywny pasażer wybił szybę w pociągu, dodatkowo usiłował przekupić funkcjonariuszy SOK

Agresywny pasażer wybił szybę w pociągu, dodatkowo usiłował przekupić funkcjonariuszy SOK

pzez Damian

W dniu 2 marca 2023 roku służba dyżurna Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi otrzymała zgłoszenie od oficera dyżurnego Policji, że w pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście agresywny pasażer wybił szybę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 31-letniego agresora, który chcąc uniknąć konsekwencji związanych ze swoim nagannym zachowaniem, chciał się wykupić łapówką proponując mundurowym 1500 euro. Teraz odpowie za zniszczenie mienia, znieważenie oraz przestępstwo korupcyjne.

W czwartek, 2 marca br. oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, że w pociągu pasażerskim relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, znajduje się agresywny mężczyzna, który wybił szybę w drzwiach przejściowych wagonu. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi.

Po przybyciu do stacji Łódź Widzew funkcjonariusze SOK, ujęli wskazanego przez kierownika pociągu, mocno pobudzonego młodego mężczyznę, który w dalszym ciągu się awanturował, dlatego też mundurowi zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny w stosunku do przeprowadzających interwencję funkcjonariuszy. Używał słów wulgarnych i znieważał mundurowych, jednocześnie szarpał się i pluł w ich stronę oraz kierował w stosunku do nich groźby karalne. W dodatku za odstąpienie od czynności służbowych młody mężczyzna próbował przekupić funkcjonariuszy SOK, chcąc wręczyć im 1500 euro łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

Obezwładniony 31-letni agresor został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu VI Policji w Łodzi, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. W wyniku interwencji pociąg doznał 10 minut opóźnienia, a straty przewoźnika kolejowego to ponad 1000 złotych. Teraz odpowie nie tylko za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy, ale także przestępstwo korupcyjne.

Żródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz