Sektorkolejowy » ZUE przebuduje fragment linii towarowej Dorota–Dańdówka

ZUE przebuduje fragment linii towarowej Dorota–Dańdówka

pzez Adrian

Jak poinformował zarząd ZUE S.A., oferta krakowskiej spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym dotyczącym wykonania rewitalizacji infrastruktury kolejowej na odcinku podg. Dorota–Sosnowiec–Dańdówka na linii nr 171. Wartość prac stanowiących zakres podstawowy i obejmujący około 5 km torów to 44,3 mln zł brutto.

Prace budowlane na sosnowieckim odcinku linii pomiędzy stacją Dańdówka a posterunkiem Dorota obejmują m.in. wymianę torów, przebudowę sieci trakcyjnej, instalację nowych urządzeń sterowania ruchem, przebudowę dwóch wiaduktów.

Realizacja zadania pozwoli na zwiększenie prędkości pociągów z obecnych 30 do 100 km/godz. Prace mają być zrealizowane w ciągu 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

W przetargu ogłoszonym w czerwcu br. złożonych zostało 13 ofert. Zamawiający w budżecie inwestorskim zabezpieczył na ten cel 51,4 mln zł brutto. Zwycięska oferta nie była najtańsza w zakresie obejmującym prace podstawowe, jednak ZUE zaproponowała najlepsze ceny opcji, które zdecydowały o wyborze.

Zamawiający wycenił dwie opcje, jednak o tym, czy z nich skorzysta, zdecyduje w ciągu trwania umowy. Realizacja dodatkowych prac to dla wykonawcy możliwość zarobienia kolejnych 24,9 mln zł brutto za opcję 1 i 15,8 mln zł brutto za opcję 2.

Autor: Agata Sumara
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz