Sektorkolejowy » Zderzenie pociągów w Gdyni. Są poszkodowani

Zderzenie pociągów w Gdyni. Są poszkodowani

pzez Damian

Jak przekazał PAP dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Błażej Plichta, do zderzenia dwóch pociągów doszło w czwartek (5.10) około godz. 7 niedaleko dworca kolejowego Gdynia Główna.

Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna osoba znajduje się w ciężkim stanie. Piąta osoba, która zgłosiła się do ratowników z dolegliwościami, nie potrzebowała ostatecznie hospitalizacji.

Aktualizacja – godz. 9:30:

Wznowiony został ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia.

Komunikat PKP PLK S.A.

Komisja ustali okoliczności zdarzenia do którego doszło dzisiaj, 05 października, o godzinie 7:00 na stacji Gdynia Główna. Doszło do zderzenia dwóch składów POLREGIO: szynobusu wykonującego jazdę manewrową oraz osobowego relacji Malbork – Gdynia Chylonia. Składy są wykolejone. Na miejscu pracują służby, udzielana jest pomoc osobom poszkodowanym.

Na stacji Gdynia Główna działają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Według wstępnych ustaleń urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji były sprawne. Komisja z pełną dokładnością będzie mogła odczytać pełne dane dotyczące przyczyn wydarzenia.

Zdarzenie na stacji Gdynia Główna nie jest związane z żadnymi pracami inwestycyjnymi ani remontowymi.
Wstrzymany jest ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia. Pociągi dalekobieżne jeżdżą torami linii SKM. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera.

Oświadczenie Polregio:

W czwartek (05.10), ok. godziny 7.00 rano, niedaleko stacji Gdynia Główna doszło do zderzenia dwóch pociągów Polregio. Z informacji przekazanych przez służby ratunkowe wiadomo, że w wyniku zdarzenia ucierpiały 4 osoby, w tym członkowie załogi pociągów. Wszystkim udzielona została specjalistyczna pomoc medyczna. Jeden z maszynistów oraz kierownik pociągu nadal przebywają w szpitalu, gdzie poddawani są szerszej diagnostyce. Na miejscu zdarzenia trwa akcja służb, które pracują nad przywróceniem ruchu w okolicy. W akcji pomocy pasażerom uczestniczy również załoga naszego pociągu. Na miejscu wypadku jest Zbigniew Labuda – Dyrektor Pomorskiego Zakładu Polregio. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia badają na miejscu policja, prokurator oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Fot. Tomasz Trawiński

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz