Sektorkolejowy » Zderzenie pociągów towarowych. Linia ICE Hanower-Berlin zamknięta

Zderzenie pociągów towarowych. Linia ICE Hanower-Berlin zamknięta

pzez Adrian

W czwartek rano w pobliżu Gifhorn w Dolnej Saksonii zderzyły się dwa pociągi towarowe. W wyniku kolizji doszło do częściowego wykolejenia kilku wagonów, a także do uszkodzenia linii napowietrznej. Dodatkowo z uszkodzonego wagonu wycieka gaz – poinformował rzecznik straży pożarnej. Z powodu prac naprawczych linia między Lehrte a Wolfsburgiem jest całkowicie zamknięta, uruchomiono już kolejową komunikację zastępczą. Wypadek ma również duży wpływ na ruch dalekobieżny między Hanowerem a Berlinem.

Do zdarzenia doszło, kiedy pociąg towarowy zatrzymał się w Leiferde. Następujący pociąg towarowy z niewyjaśnionych początkowo przyczyn uderzył w stojący już pociąg – powiedział rzecznik straży pożarnej. Maszynista najechanego z tyłu pociągu został ranny i trafił do szpitala, maszynista pierwszego pociągu odniósł lekkie obrażenia.

Zderzenie pociągów towarowych – ulatnia się gaz wybuchowy

Jak podaje straż pożarna, podczas kolizji kilka wagonów wykoleiło się i częściowo się przewróciło. Badana jest ilość wybuchowego gazu propan, który się ulotnił. Rzecznik straży pożarnej powiedział, że nie ma zagrożenia dla ludności, ponieważ miejsce wypadku znajdowało się w środku lasu.

Pociągi ICE między Hanowerem a Berlinem muszą być przekierowane w obu kierunkach do czasu naprawy linii. Spowoduje to opóźnienie o około jedną godzinę. Ucierpiało również połączenie IC na trasie Hanower – Stendal – Lipsk. Tutaj DB również mówi o godzinnym opóźnieniu.

Naprawa sieci trakcyjnej potrwa jeszcze kilka dni. Kolej radzi na Twitterze, by regularnie sprawdzać własne połączenie na stronie internetowej kolei lub w aplikacji DB Navigator.

Źródło: t-online.de
Fot. Fernando Martinez Lopez / dpa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz