Sektorkolejowy » Wznowiono ruch pociągów na Moście Krymskim

Wznowiono ruch pociągów na Moście Krymskim

pzez Damian

Wznowiono ruch pociągów na Moście Krymskim, na którym w sobotę 8 października doszło do eksplozji – przekazało Ministerstwo Transportu Rosji. Skala uszkodzeń mostu i czas, który będzie potrzebny na jego naprawienie, nie są na razie jasne. Władze rosyjskie podają sprzeczne informacje na ten temat.

Wznowiony ruch pociągów na Moście Krymskim/STRINGER /PAP

Na krótkim filmie widać, że czynny jest jeden pas, z czterech. „Ruch drogowy na Moście Krymskim się rozpoczął” – napisał na telegramie szef rosyjskich władz okupacyjnych półwyspu Siergiej Aksjonow. W sobotę po południu rosyjskie Ministerstwo Infrastruktury podało, że zostały wydane pozwolenia na ruch pociągów po kolejowej części mostu.

Wybuch na Moście Krymskim

W sobotę rano na Moście Krymskim, łączącym Rosę z okupowanym półwyspem doszło do wybuchu.

„Dziś o godzinie szóstej siedem na drogowym odcinku mostu krymskiego od strony Półwyspu Tamańskiego doszło do eksplozji ciężarówki, co spowodowało zapłon siedmiu zbiorników paliwa pociągu kolejowego jadącego w kierunku Półwyspu Krymskiego” – taki komunikat w sobotę (8 października) rano podał rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny.

Jak informuje RIA Novosti, rosyjscy śledczy ustalili, że właścicielem ciężarówki był mieszkaniec Kraju Krasnodarskiego. 

„W miejscu jego zamieszkania trwa przeszukanie. Badane są także trasa przejazdu oraz odpowiednia dokumentacja” – przekazał Komitet Śledczy.

Inną wersję wydarzeń podała służba prasowa kolei krymskiej. Według niej o godz. 06:05 w ogonie pociągu towarowego zapaliła się cysterna z paliwem. Lokomotywę i część wagonów przewieziono na stację Kercz. O pożarze cysterny poinformował też doradca szefa anektowanego Krymu Ołeh Kryczkow. Według niego, w pożarze nikt nie został ranny.

Filmy z momentu eksplozji, które pojawiły się w sieci uprawdopodobniają scenariusz z eksplozją ciężarówki.

Pożar cystern z paliwem na moście kolejowym

Fot. Vera Katkova/Anadolu Agency / Getty Images

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz