Sektorkolejowy » Wykonawca terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli–Karsznicach wybrany

Wykonawca terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli–Karsznicach wybrany

pzez Adrian

ZUE S.A. z Krakowa informuje, że jej oferta została wybrana przez PKP Cargo Terminale sp. z o.o. jako najkorzystniejsza w przetargu budowę terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli–Karsznicach. Inwestycja ma być zrealizowana do października 2023 r. Koszt przedsięwzięcia to 124,5 mln zł brutto (101,2 mln zł netto).

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. budowa miejsca przeładunku towarów wraz z obsługującymi je torami, rozjazdami kolejowymi oraz płytą terminala, parkingiem i układem drogowym, budowa jezdni z betonu asfaltowego, parkingu z kostki brukowej dla samochodów ciężarowych, sieci elektroenergetycznej, sieci wodociągowej wraz z hydrantową, sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Przewidziano także budynek hali naprawczej z częścią socjalną dla pracowników.

Początkowo inwestor na to zadnie przewidywał maksymalnie 67,7 mln zł brutto, jednak ze względu na rosnące koszty prac budowlanych i materiałów zwiększył środki.

Miejscem budowy terminalu jest 22-hektarowa działka w pobliżu linii kolejowej nr 131 oraz trasy drogowej S8 w Zduńskiej Woli Karsznicach.

Autor: Agata Sumara
Fot. PKP Cargo (ilustracyjne)

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz