Sektorkolejowy » Wykolejenie pociągu DB w Kołbaskowie po zderzeniu z ciężarówką (film)

Wykolejenie pociągu DB w Kołbaskowie po zderzeniu z ciężarówką (film)

pzez Patryk

W godzinach porannych w Kołbaskowie pod Szczecinem miał miejsce groźny wypadek. Ciężarówka wjechała na przejazd drogowo-kolejowy tuż pod pociąg Deutsche Bahn i Polregio, pomimo czerwonego światła

Pociąg wyruszył planowo ze stacji Szczecin Główny chwilę po godzinie 6. Kiedy skład złożony z trzech spalinowych zespołów trakcyjnych Stadler GTW zbliżał się do przejazdu w Kołbaskowie, niespodziewanie na torach pojawiła się ciężarówka przewożąca żwir. Pociąg z impetem uderzył w naczepę, co w konsekwencji doprowadziło do wykolejenia dwóch wagonów.

Na pokładzie pociągu znajdowało się około 45 osób, z których 8 z lekkimi obrażeniami trafiło do szpitala.

„Kierujący ciężarówką wjechał na przejazd, gdy na sygnalizatorze było czerwone światło. Jak tłumaczył, oślepiło go słońce i nie zauważył czerwonego światła” – powiedziała cytowana przez tvn24.pl młodsza aspirant Katarzyna Leśnicka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach.

PKP PLK S.A. podała w komunikacie, że sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo. Szlak jest całkowicie zablokowany, a przerwa w ruchu może potrwać do późnych godzin wieczornych.

Autor tekstu: Jan Bury

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Szymon 29 lipca 2021 - 11:17

Kierowca kompletnie nieodpowiedzialny!

Odpowiedz

Zostaw komentarz