Sektorkolejowy » Wybrano wykonawcę prac przedprojektowych dla III linii warszawskiego metra

Wybrano wykonawcę prac przedprojektowych dla III linii warszawskiego metra

pzez Patryk

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac przedprojektowych dla pierwszego odcinka III linii warszawskiego metra. Odcinek ten ma połączyć stacje Stadion i Gocław. Metro Warszawskie w przetargu wybrało firmę ILF Consulting Engineers Polska, która w ostatnich latach jest bardzo zaangażowana w tworzenie dokumentacji projektowych dla spółki pełniącej rolę inwestora zastępczego.

Przetarg dotyczył wykonania prac przedprojektowych w pierwszym etapie budowy III linii metra w Warszawie pomiędzy Stadionem Narodowym oraz Gocławiem. Ponadto w ramach tej inwestycji ma również powstać Stacja Techniczno-Postojowa w Koziej Górce. Opracowana dokumentacja zostanie wykorzystana w procesie ogłaszania postępowania przetargowego na budowę III linii metra w modelu „projektuj i buduj”. Całe zamówienie podzielono na sześć niezależnych od siebie etapów, jednak ich realizacja może być powierzona jednej spółce.

W zakończonym postępowaniu udział wzięły trzy podmioty, których oferty mieściły się w przedziale od 19,2 do 27,8 mln zł brutto. Wśród kryteriów wyboru znalazły się: cena (60% wagi oceny), doświadczenie koordynatora, projektantów kolejno w specjalnościach: inżynieryjnej kolejowej, konstrukcyjno-budowlanej i architektonicznej oraz geologa (po 7%). Ocenę uzupełniło wykonanie uproszczonego projektu koncepcyjnego, co wpłynęło na ostatnie 5%.

Zamówienie pozyskała firma ILF, która złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Ze spółką Metro Warszawskie współpracowała już przy budowie II linii metra. Czas na wykonanie zlecenia to 18 miesięcy.

Decyzja o rozpoczęciu budowy III linii metra w Warszawie została ogłoszona przez prezydenta miasta – Rafała Trzaskowskiego – w marcu tego roku.

Autor tekstu: Łukasz Głębocki
Źródło zdjęcia: www.tvp.info

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz