Sektorkolejowy » Wrocław: debatują o rozwoju regionalnego transportu – trwa konferencja „Kolej na transport publiczny”

Wrocław: debatują o rozwoju regionalnego transportu – trwa konferencja „Kolej na transport publiczny”

pzez Damian

Dziś (20 marca br.) samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele spółek kolejowych, przedsiębiorcy oraz aktywiści już po raz drugi spotykają się we Wrocławiu, by porozmawiać o kierunkach rozwoju transportu publicznego i zagrożeniach, z którymi musi się mierzyć.

Transmisja na żywo:

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe rozpoczęła się o godz. 1100 w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Wydarzenie jest realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #WybieramZbiorKom i zostało podzielone na dwa panele dyskusyjne.

„Kolej regionalna czy kolej aglomeracyjna – na co powinny stawiać duże miasta?”

Zakres tematyczny pierwszego panelu obejmuje kwestie związane z kolejowym transportem pasażerskim. Podróże pociągami cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego uczestnicy konferencji porozmawiają m.in. o szansach dla kolei regionalnej i aglomeracyjnej oraz inwestycjach infrastrukturalnych. Przedmiotem debat będą także potencjalne źródła finansowania na dedykowany tabor.

„Jak skutecznie organizować transport autobusowy – dobre praktyki?”

Motywem przewodnim drugiego panelu dyskusyjnego będzie rozwój transportu autobusowego. Aktualnie utrzymanie siatki połączeń na niezmienionym poziomie jest ogromnym wyzwaniem. Pandemia COVID-19, a następnie wybuch wojny na terenie Ukrainy skutkowały m.in. rekordowo wysokimi cenami paliw i energii, dlatego ostatnie lata były wyjątkowo trudnym okresem dla tej gałęzi transportu. Uczestnicy wydarzenia będą rozmawiać m.in. o czynnikach, które pozwalają zachęcić podróżnych do korzystania z transportu publicznego. Ponadto określą, jak istotną rolę odgrywają środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (FRPA).

Szczegóły wydarzenia są dostępne TUTAJ.
Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz