Sektorkolejowy » Wolontariusze przywracają blask skierniewickiej Parowozowni

Wolontariusze przywracają blask skierniewickiej Parowozowni

pzez Adrian

Projekt pt. „Wracamy – wolontariusze przywracają blask skierniewickiej Parowozowni. Prace porządkowe i zabezpieczające jako forma kreowania patriotycznej postawy wobec dziedzictwa najstarszej powstałej z inicjatywy Polaków linii kolejowej” realizowany jest od połowy sierpnia tego roku.

9 320,00 zł – to kwota dofinansowania ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa, które prowadzi Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Głównym celem realizowanego projektu jest zwiększanie świadomości na temat roli i wartości dziedzictwa kulturowego. W prace na rzecz poprawy wyglądu skierniewickiej Parowozowni zaangażowani są dotychczasowi wolontariusze oraz, co szczególnie istotne, nowe osoby.

Na tą chwilę zrealizowane zostały dwa dwudniowe turnusy weekendowe oraz kilka pojedynczych spotkań, które miały na celu uporządkowanie terenu za dawną halą postojową parowozów oraz przygotowanie do uzupełnienia oszklenia tego budynku.

Informacja o terminach poszczególnych prac będzie rozpowszechniana za pomocą profilu Stowarzyszenia.

Dla zaangażowanych w prace na zakończenie działań planowany jest również wyjazd studialny do placówek muzealnych o charakterze technicznym.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Marian 30 września 2021 - 16:32

Żuk <3

Odpowiedz

Zostaw komentarz