Sektorkolejowy » Włosi wprowadzają przepustki covidowe w pociągach

Włosi wprowadzają przepustki covidowe w pociągach

pzez Adrian

W sobotę 28 sierpnia we Włoszech rozpoczęła się kampania informacyjna dot. zmian w zakresie korzystania z przewozów kolejowych od 1 września. Okazuje się, że od tego dnia szybkimi pociągami oraz tymi poruszającymi się trasach międzymiastowych będą mogli jeździć jedynie pasażerowie posiadający tzw. przepustkę covidową.

Taka przepustka, nazwana Green Pass, jest wystawiana na podstawie dokumentu poświadczającego zaszczepienie przeciw Covid-19, wyleczenie lub negatywny wynik testu wykonany w ciągu ostatnich 48 godz. Jeśli pasażer nie będzie mógł wylegitymować się takim dokumentem, musi opuścić pociąg na najbliższej stacji, a do tego czasu ma przebywać w specjalnym wyizolowanym wagonie. 

Segregaja zaszczepionych od niezaszczepionych we Włoszech

Segregacja ludzi będzie stosowana i rozszerzana również na inne środku transportu – w tym samoloty, statki, promy, autobusy dalekobieżne.

Włosi w stosowaniu ograniczeń dla osób niezaszczepionych posunęli się znacznie dalej. Przepustki covidowe wymagane są do okazania przed wejściem do restauracji, muzeów, na baseny, imprezy sportowe, targi itp., czyli miejsca, gdzie ludzie gromadzą się w pomieszczeniach zamkniętych.

Wg portalu www.worldometers.info od początku wybuchu pandemii coronavirusa SARS-CoV-2 zakażenie stwierdzono u ponad 4,524 mln osób spośród ponad 60-milionowej populacji. W sumie zmarło ponad 129 tys. osób. Aktualnie we włoskich szpitalach przebywa ponad 500 osób chorych na covid, których stan określony jest jako ciężki.

Jak podaje PAP, powołując się na dane włoskiego instytutu służby zdrowia, największy wzrost zakażeń w ostatnim czasie notowany jest w lokalizacjach, w których zaszczepiono najmniej osób, tj. na wyspach Sardynia, Toskania, Sycylia.

Autor: Agata Sumara
Fot. telewizjarepublika.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz