Sektorkolejowy » Władysław Szczepkowski został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP CARGO S.A. 

Władysław Szczepkowski został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP CARGO S.A. 

pzez Adrian

Na wtorkowym posiedzeniu ukonstytuowała się Rada Nadzorcza PKP CARGO S.A. VIII kadencji. Na funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej został wybrany Władysław Szczepkowski, który zasiada w tym gremium od 2017 roku.

W latach 2005-2007 Władysław Szczepkowski był prezesem PKP CARGO, natomiast od października 2021 roku do kwietnia 2022 r. był delegowany przez Radę Nadzorczą do pełnienia obowiązków prezesa PKP CARGO.

Rada Nadzorcza dokonała także wyboru swojego wiceprzewodniczącego – funkcję tę w tej kadencji będzie pełnił Andrzej Leszczyński. Został on powołany do Rady Nadzorczej podczas ostatniego, czerwcowego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PKP CARGO. Jest to jego pierwsza kadencja w RN.

Ponadto w Radzie zasiadają: Henryk Grymel, Tomasz Pietrek, Jarosław Ślepaczuk (wszyscy trzej to przedstawiciele pracowników), Marek Ryszka, Paweł Sosnowski, Jarosław Stawiarski, Michał Wnorowski i Izabela Wojtyczka.

Rada Nadzorcza powołała także dzisiaj swój Komitet Audytu w nowym składzie. Komitet tworzą: Izabela Wojtyczka, Michał Wnorowski i Jarosław Ślepaczuk.

Źródło: PKP CARGO 
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz